Завантаження сайту...

Пишучі від руки ми робимось розумнішими

Планшети, ноутбуки та смартфони поступово витісняють паперові блокноти на задвірки історії, але останні дослідження американських психологів показали, що писати від руки - корисно для нашого мозку.

 Роблячи записи на папері, ми легше сприймаємо нову інформацію і полегшуємо процес навчання.

Згідно з результатами експерименту, проведеного психологами з Прінстонського і Каліфорнійського університетів (США), група студентів, яка веде рукописні замітки на лекціях, по успішності перевершила учасників, які вели свої записи за допомогою ноутбука.

Тестування 67 добровольців проводилося відразу ж після лекції і через 7 днів. Для підготовки студентам пропонували скористатися своїми записами. У порівнянні з тими, хто вважає за краще клавіатуру і монітор, любителі «дідівських конспектів» швидше і легше сприймали нові ідеї, краще запам'ятовували інформацію і довше зберігали її в пам'яті.

На думку фахівців, письмові нотатки краще стимулюють мислення, захоплюючи як уява, так і логіку. Хоча під час письма на папері людина записує в 1,5 менше слів, він вибирає найбільш ємні формулювання, інтенсивно обдумує інформацію, в результаті чого без особливих складнощів зможе згадати її в разі потреби.

За матеріалами сайта http://www.likar.info/