Завантаження сайту...

Безкоштовна та відкрита література для кожного студента та викладача

У електронній бібліотеці доступні підручники з стоматології, реаніматології, загальній хирургіі та багатьом іншим дисциплінам

Перейти до розділу

Велика матеріально-технічна база

Кожен студент/магістрант/аспірант може не тільки спостерігати за ходом операції безпосередньо у операцінній, але й брати участь

Знаходження на мапі

Беріть участь у міжнародних конференціях!

Мандруйте по країнам та зробіть легшим свій кар'єрний шлях

Ознайомитися з правилами
 

 


 До уваги учбового персоналу!

(студенти\інтерни\магістранти\аспіранти)

Статті та публікації

Медичні статті, методичні вказівки, цікаві факти та багато іншого

Створено цемент для загоєння кісток

Фахівцями з Німеччини був створений унікальний матеріал, яким можна скріплювати кістки. При цьому матеріал здатний до самовідновлення і формування кісток.

 Німецькі вчені з Йенского університету імені Фрідріха Шиллера і з Вюрцбургского університету створили цемент для скріплення кісток, який може самовідновлюватися. Матеріал розроблений на основі фосфату кальцію і цементу, армованого вуглецевими волокнами, пише Scientific Reports.

Волокна роблять цемент більш стійким і дозволяють тріщинам самостійно затягуватися. Також кальцій-фосфатний цемент стимулює формування кісток і забезпечує вростання кровоносних судин. Цемент у вигляді пасти вводять в організм при, наприклад, ін'єкції.

Фахівці підкреслюють, що імплантати з нового матеріалу не потребують ремонту або заміни.

Матеріал вже вдало випробуваний. Автори вважають, що створений ними цемент отримає широке застосування у виробництві кісткових імплантатів, в тому числі для заміни несучих елементів скелета.

Історія кафедри

Історія формування кафедри та становлення стоматологічного факультету
та роль Г.І. Семенченко

Історія кафедри

Кафедра хірургічної стоматології була організована у вересні 1960 р. на базі клініки щелепно-лицевої хірургії Одеського науково-дослідного інституту стоматології та обласної клінічної стоматологічної поліклініки. Її керівником з 1960 по 1991 р. був заслужений діяч науки і техніки України професор Григорій Іванович Семенченко (1914-1996). Викладацький склад кафедри був сформований за рахунок практичних лікарів, клінічних ординаторів і аспірантів. Під керівництвом професора Г.І.Семенченко почалася інтенсивна робота по освоєнню професійних клінічних, оперативних і педагогічних навичок.

З початку організації кафедри основним напрямом її науково-дослідної роботи є вивчення проблеми природжених і придбаних дефектів і деформацій щелепно-лицевої області.

Читати далі...