Завантаження сайту...

Безкоштовна та відкрита література для кожного студента та викладача

У електронній бібліотеці доступні підручники з стоматології, реаніматології, загальній хирургіі та багатьом іншим дисциплінам

Перейти до розділу

Велика матеріально-технічна база

Кожен студент/магістрант/аспірант може не тільки спостерігати за ходом операції безпосередньо у операцінній, але й брати участь

Знаходження на мапі

Беріть участь у міжнародних конференціях!

Мандруйте по країнам та зробіть легшим свій кар'єрний шлях

Ознайомитися з правилами
 

 


 До уваги учбового персоналу!

(студенти\інтерни\магістранти\аспіранти)

Статті та публікації

Медичні статті, методичні вказівки, цікаві факти та багато іншого

У Китаї винайшли гель, який відновлює зубну емаль

Дослідники з Китаю створили новий гель, який лікує і закладає зуби, а також самостійно відновлює зубну емаль.

Авторами інноваційного стоматологічного гелю є вчені з Чжецзянського університету.Авторами інноваційного стоматологічного гелю є вчені з Чжецзянського університету.

Розробники відзначають, що їх продукт може замінити собою пломбування зубів за допомогою амальгами та інших відомих матеріалів.

Дослідники відповіли, що не дивлячись на те, що емаль - це твердий матеріал, вона може зношуватися слиною і жуванням, що призводить до утворення пустот, які зараз заповнюють пломбами, щоб зуби не розпадалися далі.

У зв'язку з тим, що пломби виготовляються з чужорідних матеріалів, таких як метал, фарфор і смола, вони не бесшовно прикріплюються до поверхні зуба і часто відокремлюються від нього.

Для того щоб подолати цю проблему, дослідники Чжецзянського університету в Китаї створили гель, що містить кальцій і фосфат, які входять до складу цієї емалі - щоб спробувати стимулювати відновлення зубів.

 Розробники протестували гель, завдавши його на зуби, видалені у пацієнтів. Потім вони залишили їх на 48 годин в контейнерах з рідиною, призначених для імітації середовища порожнини рота.

За цей час гель стимулював зростання нової емалі, при цьому дослідження показало, що зуби мають таке ж високо впорядковане розташування кристалів кальцію і фосфату, як і звичайна емаль. Товщина нового емалі становила лише 3 мікрона, що приблизно в 400 разів тонше стандартної емалі.

Однак, вчені відзначають, що гель можна багаторазово наносити для створення нового захисного шару. Зараз команда тестує гель на мишах і сподівається, що в подальшому буде тестувати його і на людях.

Історія кафедри

Історія формування кафедри та становлення стоматологічного факультету
та роль Г.І. Семенченко

Історія кафедри

Кафедра хірургічної стоматології була організована у вересні 1960 р. на базі клініки щелепно-лицевої хірургії Одеського науково-дослідного інституту стоматології та обласної клінічної стоматологічної поліклініки. Її керівником з 1960 по 1991 р. був заслужений діяч науки і техніки України професор Григорій Іванович Семенченко (1914-1996). Викладацький склад кафедри був сформований за рахунок практичних лікарів, клінічних ординаторів і аспірантів. Під керівництвом професора Г.І.Семенченко почалася інтенсивна робота по освоєнню професійних клінічних, оперативних і педагогічних навичок.

З початку організації кафедри основним напрямом її науково-дослідної роботи є вивчення проблеми природжених і придбаних дефектів і деформацій щелепно-лицевої області.

Читати далі...