Завантаження сайту...

Створено відновлюючий зубну емаль гель

Стоматологічний прорив. Створено відновлюючий зубну емаль гель. Вчені виявили білок, який виділяється на ранніх стадіях формування емалі.

 Вчені створили засіб, що відновлює зруйновану карієсом емаль і позбавляє від зубного болю. Гель створений на основі білка MMP - 20, який продукується на ранніх стадіях формування зубної емалі, пише журнал Biomaterials.

"Білок MMP - 20 виділяється на самих ранніх стадіях формування емалі. Він "розрубує" інші білки під час кристалізації емалі, що, разом з дією інших ферментів, дозволяє клітинам, які виробляють емаль, очищати кристали і виділяти більше цього біомінерала, самої твердої частини людського тіла", - розповіла біолог з університету Південної Каліфорнії Джанет Морадіан - Олдак.

Над своїм відкриттям фахівці на чолі з Морадіан - Олдак працювали понад 20 років. У ході дослідження вони дізналися, що одним з найбільш головних етапів формування зубної емалі є зростання її зерен, які клітини в підставі коренів зуба розподіляють в потрібному порядку і щільності.

Своє відкриття вчені перевірили на мишах, один з генів MMP - 20 в яких був нормальним, а другий - пошкоджений. Експеримент показав, що цей ген грає визначальну роль в очищенні зерен майбутньої емалі від  інших  білків, що беруть участь в процесі біомінералізації зубів. Білок MMP - 20 в комбінації з сумішшю двох інших речовин амелогеніна і хітозану сприяє заповненню тріщин в зубах.

Повідомляється, що нещодавно вчені також виявили рідкісну хворобу зубів, яка називається коричнева дистрофія емалі. Вона викликається мутаціями в гені і білку MMP - 20, які роблять зубну емаль тонкої і вкрай вразливою до карієсу.

За матеріалами сайту http://korrespondent.net/