Створено відновлюючий зубну емаль гель

Стоматологічний прорив. Створено відновлюючий зубну емаль гель. Вчені виявили білок, який виділяється на ранніх стадіях формування емалі.

 Вчені створили засіб, що відновлює зруйновану карієсом емаль і позбавляє від зубного болю. Гель створений на основі білка MMP - 20, який продукується на ранніх стадіях формування зубної емалі, пише журнал Biomaterials.

"Білок MMP - 20 виділяється на самих ранніх стадіях формування емалі. Він "розрубує" інші білки під час кристалізації емалі, що, разом з дією інших ферментів, дозволяє клітинам, які виробляють емаль, очищати кристали і виділяти більше цього біомінерала, самої твердої частини людського тіла", - розповіла біолог з університету Південної Каліфорнії Джанет Морадіан - Олдак.

Над своїм відкриттям фахівці на чолі з Морадіан - Олдак працювали понад 20 років. У ході дослідження вони дізналися, що одним з найбільш головних етапів формування зубної емалі є зростання її зерен, які клітини в підставі коренів зуба розподіляють в потрібному порядку і щільності.

Своє відкриття вчені перевірили на мишах, один з генів MMP - 20 в яких був нормальним, а другий - пошкоджений. Експеримент показав, що цей ген грає визначальну роль в очищенні зерен майбутньої емалі від  інших  білків, що беруть участь в процесі біомінералізації зубів. Білок MMP - 20 в комбінації з сумішшю двох інших речовин амелогеніна і хітозану сприяє заповненню тріщин в зубах.

Повідомляється, що нещодавно вчені також виявили рідкісну хворобу зубів, яка називається коричнева дистрофія емалі. Вона викликається мутаціями в гені і білку MMP - 20, які роблять зубну емаль тонкої і вкрай вразливою до карієсу.

За матеріалами сайту http://korrespondent.net/

Отработка "нб" 📣

Просмотреть график отработок пропущенных занятий студентами на 2020\2021 по

ДАННОЙ ссылке.