Завантаження сайту...

Безкоштовна та відкрита література для кожного студента та викладача

У електронній бібліотеці доступні підручники з стоматології, реаніматології, загальній хирургіі та багатьом іншим дисциплінам

Перейти до розділу

Велика матеріально-технічна база

Кожен студент/магістрант/аспірант може не тільки спостерігати за ходом операції безпосередньо у операцінній, але й брати участь

Знаходження на мапі

Беріть участь у міжнародних конференціях!

Мандруйте по країнам та зробіть легшим свій кар'єрний шлях

Ознайомитися з правилами
 

 


 До уваги учбового персоналу!

(студенти\інтерни\магістранти\аспіранти)

Статті та публікації

Медичні статті, методичні вказівки, цікаві факти та багато іншого

Інфекція ясен може бути фактором ризику серцевої аритмії

Пародонтит може призвести до цілого ряду стоматологічних проблем від неприємного запаху з рота до кровотечі та втрати зубів. Це може бути пов’язано з навіть більш серйозними проблемами в інших частинах тіла – серці.

Пародонтит, захворювання ясен, може призвести до цілого ряду стоматологічних проблем від неприємного запаху з рота до кровотечі та втрати зубів. Тепер дослідники з Університету Хіросіми виявили, що це може бути пов’язано з навіть більш серйозними проблемами в інших частинах тіла – серці.


У дослідженні, опублікованому 31 жовтня в JACC: Clinical Electrophysiology , команда виявила значну кореляцію між пародонтитом і фіброзом – утворенням рубців на придатку лівого передсердя серця, що може призвести до нерегулярного серцебиття, яке називається фібриляцією передсердь – у зразку 76 пацієнтів із захворюваннями серця.

«Пародонтит пов’язаний із тривалим запаленням, і запалення відіграє ключову роль у прогресуванні фіброзу передсердь і патогенезі фібриляції передсердь», — сказав перший автор Шунсуке Міяучі, доцент Центру охорони здоров’я Університету Хіросіми. Він також співпрацює з університетською вищою школою біомедичних та медичних наук. «Ми припустили, що пародонтит загострює фіброз передсердь. Це гістологічне дослідження вушок лівого передсердя мало на меті з’ясувати зв’язок між клінічним станом періодонтиту та ступенем фіброзу передсердь».

Вушок лівого передсердя було видалено хірургічним шляхом у пацієнтів, і дослідники проаналізували тканину, щоб встановити кореляцію між тяжкістю фіброзу передсердь і тяжкістю захворювання ясен. Вони виявили, що чим гірше періодонтит, тим гірше фіброз, що свідчить про те, що запалення ясен може посилити запалення та захворювання серця.

«Це дослідження надає базові докази того, що пародонтит може посилювати фіброз передсердь і може бути новим модифікованим фактором ризику фібриляції передсердь», — сказала автор-кореспондент Юкіко Накано, професор серцево-судинної медицини в Вищій школі біомедичних і медичних наук Університету Хіросіми.

За словами Накано, на додаток до покращення інших факторів ризику, таких як вага, рівень активності, вживання тютюну та алкоголю, пародонтологія може допомогти в комплексному лікуванні фібриляції передсердь. Однак вона попередила, що це дослідження не встановило причинно-наслідкового зв’язку, тобто, хоча ступінь тяжкості захворювання ясен і фіброзу передсердь здається пов’язаними, дослідники не виявили, що одне остаточно призводить до іншого.

«Потрібні додаткові докази для встановлення того, що періодонтит сприяє розвитку фіброзу передсердь причинно-наслідковим чином і що пародонтологічна допомога може змінити фіброз», — сказав Накано. «Однією з наших цілей є підтвердження того, що пародонтит є модифікованим фактором ризику фібриляції передсердь, і сприяти участі стоматологів у комплексному лікуванні фібриляції передсердь. Пародонтит є легко модифікованою мішенню з нижчою вартістю серед відомих факторів ризику фібриляції передсердь. Таким чином, досягнення цієї серії досліджень можуть принести користь багатьом людям у всьому світі».

Далі дослідники заявили, що вони сподіваються провести майбутні клінічні випробування, щоб з’ясувати, чи втручання в пародонт зменшує частоту фібриляції передсердь і покращує результати лікування пацієнтів.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2023/01/230127131143.htm

 

Історія кафедри

Історія формування кафедри та становлення стоматологічного факультету
та роль Г.І. Семенченко

Історія кафедри

Кафедра хірургічної стоматології була організована у вересні 1960 р. на базі клініки щелепно-лицевої хірургії Одеського науково-дослідного інституту стоматології та обласної клінічної стоматологічної поліклініки. Її керівником з 1960 по 1991 р. був заслужений діяч науки і техніки України професор Григорій Іванович Семенченко (1914-1996). Викладацький склад кафедри був сформований за рахунок практичних лікарів, клінічних ординаторів і аспірантів. Під керівництвом професора Г.І.Семенченко почалася інтенсивна робота по освоєнню професійних клінічних, оперативних і педагогічних навичок.

З початку організації кафедри основним напрямом її науково-дослідної роботи є вивчення проблеми природжених і придбаних дефектів і деформацій щелепно-лицевої області.

Читати далі...