Завантаження сайту...

Інфекція ясен може бути фактором ризику серцевої аритмії

Пародонтит може призвести до цілого ряду стоматологічних проблем від неприємного запаху з рота до кровотечі та втрати зубів. Це може бути пов’язано з навіть більш серйозними проблемами в інших частинах тіла – серці.

Пародонтит, захворювання ясен, може призвести до цілого ряду стоматологічних проблем від неприємного запаху з рота до кровотечі та втрати зубів. Тепер дослідники з Університету Хіросіми виявили, що це може бути пов’язано з навіть більш серйозними проблемами в інших частинах тіла – серці.


У дослідженні, опублікованому 31 жовтня в JACC: Clinical Electrophysiology , команда виявила значну кореляцію між пародонтитом і фіброзом – утворенням рубців на придатку лівого передсердя серця, що може призвести до нерегулярного серцебиття, яке називається фібриляцією передсердь – у зразку 76 пацієнтів із захворюваннями серця.

«Пародонтит пов’язаний із тривалим запаленням, і запалення відіграє ключову роль у прогресуванні фіброзу передсердь і патогенезі фібриляції передсердь», — сказав перший автор Шунсуке Міяучі, доцент Центру охорони здоров’я Університету Хіросіми. Він також співпрацює з університетською вищою школою біомедичних та медичних наук. «Ми припустили, що пародонтит загострює фіброз передсердь. Це гістологічне дослідження вушок лівого передсердя мало на меті з’ясувати зв’язок між клінічним станом періодонтиту та ступенем фіброзу передсердь».

Вушок лівого передсердя було видалено хірургічним шляхом у пацієнтів, і дослідники проаналізували тканину, щоб встановити кореляцію між тяжкістю фіброзу передсердь і тяжкістю захворювання ясен. Вони виявили, що чим гірше періодонтит, тим гірше фіброз, що свідчить про те, що запалення ясен може посилити запалення та захворювання серця.

«Це дослідження надає базові докази того, що пародонтит може посилювати фіброз передсердь і може бути новим модифікованим фактором ризику фібриляції передсердь», — сказала автор-кореспондент Юкіко Накано, професор серцево-судинної медицини в Вищій школі біомедичних і медичних наук Університету Хіросіми.

За словами Накано, на додаток до покращення інших факторів ризику, таких як вага, рівень активності, вживання тютюну та алкоголю, пародонтологія може допомогти в комплексному лікуванні фібриляції передсердь. Однак вона попередила, що це дослідження не встановило причинно-наслідкового зв’язку, тобто, хоча ступінь тяжкості захворювання ясен і фіброзу передсердь здається пов’язаними, дослідники не виявили, що одне остаточно призводить до іншого.

«Потрібні додаткові докази для встановлення того, що періодонтит сприяє розвитку фіброзу передсердь причинно-наслідковим чином і що пародонтологічна допомога може змінити фіброз», — сказав Накано. «Однією з наших цілей є підтвердження того, що пародонтит є модифікованим фактором ризику фібриляції передсердь, і сприяти участі стоматологів у комплексному лікуванні фібриляції передсердь. Пародонтит є легко модифікованою мішенню з нижчою вартістю серед відомих факторів ризику фібриляції передсердь. Таким чином, досягнення цієї серії досліджень можуть принести користь багатьом людям у всьому світі».

Далі дослідники заявили, що вони сподіваються провести майбутні клінічні випробування, щоб з’ясувати, чи втручання в пародонт зменшує частоту фібриляції передсердь і покращує результати лікування пацієнтів.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2023/01/230127131143.htm