Завантаження сайту...

Про чоловічі статеві гормони розповість порожнина рота

Несподівані результати дослідження говорять про взаємозв'язок між чоловічими статевими гормонами і порожниною рота. Унікальне відкриття було опубліковано в Американському журналі фізичної антропології.

Цим питанням вчених змусив зайнятися почастішали діагноз - низький рівень тестостерону.

Правда, поки що дослідження були проведені на макаках. Але вчені впевнені, що наші найближчі родичі з тваринного світу здатні пролити світло на здоров'я людини і його особливості. Робота, опублікована експертами, вказала, що відсутність тестостерону викликало у мавп периодонтальную хвороба.

Цянь Ван і Пол Доу, автори дослідження, вивчають показники макак. У всіх кастрованих самців спостерігалися ознаки періодонтиту та інших стоматологічних проблем, які були набагато більш очевидні і серйозні, ніж у самців того ж віку, що зберегли репродуктивну функцію. На перший погляд, здається, що сучасним чоловікам нічого не загрожує, але варто згадати, що кожен сьомий в світі стикається сраку простати. Не можна також і виключати випадки хірургічних втручань в чоловічу статеву систему. Доктор Дехоу зазначає, що навіть менше екстремальні форми втрати тестостерону можуть впливати на організм. І з огляду на те, що такий діагноз, як низький рівень тестостерону, в наші ставиться чоловікам все частіше, це дослідження допоможе лікарям якомога раніше складати повну картину стану здоров'я пацієнта.

Лікарям давно відомо, що багато тканини людського організму чутливі до статевих гормонів. Але до цього дня була вивчена лише взаємозв'язок естрогену і стану порожнини рота. Тому це дослідження є унікальним і вимагає подальшого вивчення.

За матеріалами сайту http://www.likar.info/